Zegarki kieszonkowe – powrót do przeszłości

zegarki kieszonkowe

Zegarki kieszonkowe faktycznie wyglądają tak, jakby ktoś zapożyczył je z innej epoki, charakteryzują się niesamowitą, oryginalną stylistyką i są gadżetem, który wiele osób chce mieć w swojej kolekcji właśnie ze względu na ich unikatowość. Zegarki te niejako sięgają samych początków sztuki wytwarzania produktów zegarmistrzowskich. Są małymi dziełami sztuki, które oprócz tego, że są po prostu piękne – mają również szereg bardzo praktycznych zastosowań, które można docenić na co dzień. Oczywiście, ich najbardziej charakterystyczną cechą jest umieszczenie tarczy z zegarkiem na specjalnym łańcuszku, a co za tym idzie – zgodnie z nazwą takiego modelu zegarka – możliwe jest noszenie go w kieszeni, a nie ma możliwości zapięcia go na ręce. Zegarki kieszonkowe na łańcuszku to produkt wyrabiany przez marki zegarmistrzowskie, które lubią nawiązywać do tradycyjnych trendów i nadal chcą tworzyć pewne klasyczne wersje zegarków.

Zegarki męskie marki Tissot – klasyka i nowoczesność

W kwestii zegarków kieszonkowych marka może nam zaoferować wersję klasyczną, jak i sportową. Być może pewnym zaskoczeniem będzie dla nas fakt, że coś o tak klasycznym wzornictwie może przyjąć formę zegarka sportowego, który jest wyposażony w szereg nowoczesnych funkcji, które zwiększają jego praktyczne zastosowanie. Jest to niejako połączenie klasyki z nowoczesnością, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów- taki sportowy zegarek posiada bowiem kalendarz, stoper, podświetlenie, alarm, termometr lub też kompas, a także pokazuje naładowanie baterii zegarka. Funkcją oczywistą, jaką posiada, jest oczywiście pokazywanie godziny. Z kolei dla miłośników klasyki przeznaczone są tradycyjne modele zegarków kieszonkowych z mechanizmem ręcznie nakręcanym. Stalowa koperta kryje w sobie specjalny mechanizm, który pozwala na precyzyjne wskazywanie godziny.

Model Bridgeport Mechanical Pocket Skeleton

To niesamowity zegarek kieszonkowy od marki Tissot, dedykowany do noszenia przez mężczyzn. To, co przede wszystkim w pierwszej kolejności zwraca na siebie uwagę to charakterystyczne okienko, jakie znajdziemy na kopercie zegarka. Bezpośrednio w jego tarczy umieszczone okienko daje możliwość zajrzenia do serca zegarka – jest to balans widoczny wewnątrz, który często określa się również jako open heart. Czyni to ten model ciekawym i oryginalnym, a dodatkowo warto wiedzieć, że to właśnie zegarki z kategorii open heart były i są uważane za synonim prestiżu. Model ten jest zegarkiem nakręcanym z mechanizmem ręcznym naciągania sprężyny, co oznacza, że zegarek trzeba nakręcać każdego dnia przed zabraniem go ze sobą. Sama tarcza jest okrągła, a zastosowane szkło mineralne idealnie sprawdza się w praktyce ze względu na dużą odporność na zarysowania. Jest to więc zegarek, który mimo upływu lat nadal może się prezentować niemalże perfekcyjnie. Na tarczy zegarka znajdziemy rzymskie, bardzo klasyczne oznaczenie godzin. Jest to piękny, ponadczasowy zegarek, który warto mieć w swojej kolekcji i który może nam służyć przez naprawdę długi czas.

Model Savonnette Mechanical od Tissot

Jest to propozycja zegarka, którego stylistyka bezpośrednio odnosi się do zegarków kieszonkowych sprzed lat, co można niemalże od razu. Jednocześnie, w parze z jego bardzo klasycznym wyglądem idzie też nowoczesna funkcjonalność, gdyż jest to zegarek z mechanizmem mechanicznym, którego nie trzeba stale nakręcać ze względu na fakt, że posiada rezerwę chodu do 46 godzin. Dzięki temu jest komfortowy w użytkowaniu. Warto również zwrócić uwagę na dość charakterystyczną kolorystykę zegarka – jest to model utrzymany w tonacji mosiądzu oraz różowego złota, co sprawia, że bardzo zwraca on na siebie uwagę, a taka kolorystyka jeszcze mocniej podbija jego estetykę. Zastosowane szkło hesalitowe również stanowi nawiązanie do tradycyjnych modeli zegarków sprzed lat, które wykonywane były właśnie w taki sposób. Tarcza zegarka jest bardzo prosta, okrągła, wyposażona w cyfry rzymskie, skąd bardzo szybko i łatwo można odczytać godzinę. Jest to piękny model zegarka kiszonkowego, z pewnością warto mieć go w swojej kolekcji i zabierać ze sobą na wyjątkowe okazje.

Więcej informacji w jednym miejscu!

Testy, porównania, recenzje

zegarki